שאלות ותשובות FAQ

יש לכם שאלה? לחצו כאן
שאלה:יש לי סוסה שיוצאים איתה בחוץ לטיול הסוסה רוצה רק לדהור מה עושה בשביל להנות איתה בחוץ זה אומר לדהור ולעצור אותה כי היא לא עוצרת . תודה זהבית הוד השרון

תשובה:
עד שאי אפשר יהיה לרוץ בלופ איטי במגרש עם מושכות רפויות, ולעצור אותה בנחת (עדיף על מושכה אחת) אין מה לנסות להלחם איתה בחוץ. בהצלחה

שאלה: 

יש לסוסה שלי טריק שהיא עושה על משטח בטון אז ככה היום אכפתי אותה על בטון נלחצה ופשוט החליטה ליפול היא לא עושה את זה כל הזמן מידי פעם כי היא לא יוצאת הרבה לטיולים בחוץ אבל שעולים עליה לפעמים בחוץ זאת אומרת אני אז פשוט מפילה את עצמה וגם אני נופלת איתה את מטפלים בבעיה זאת במנאג' לא נופלת הכל בסדר איתה כמו סוס בית ספר היא מאוד חזקה היא עובדת כמעט כל יום וטרינר בדק אותה הכל בסדר איתה אשמח אם תחזור אלי במיידיתשובה:

לסוסה שלך יש מה שנקרא חוסר רספקט, אני בטוח שיש עוד כמה סימפטומים שלא שאלת עליהם, כי כשהבסיס טעון תיקון - זה בא לידי ביטוי בהרבה דברים.

כדאי לחזור אחורה וללמד את הסוסה הזאת מי המנהיג שלה בעיקר ע"י היכולת שלך להזיז אותה ימינה שמאלה אחורה וקדימה עם הרבה החלפות צדדים.

כנסי לעמוד הוידאו ותקבלי מושג למה ואיך מזיזים סוסים ומה זאת מנהיגות. בהצלחה!שאלה: 

אמיר שלום יש לי סוסה כשנוגעים לה באוזניים או מנסים להתקרב אליהם היא לא נותנת וזה יוצר בעיה בלשים לה ראשייה. תודה עידו כהןתשובה:
עידו מה שאתה מתאר נקרא בתרגום "ביישנות באזניים" - הדרך להרגיל סוס לקבלת מגע באוזן זה ללטף אותו במקומות ליד האוזניים שנוח לה לקבלכמו אף מצח וצוואר ואת המעבר באזניים לעשות מהר לפני שהסוסה מספיקה לזרוק ראש, לאט לאט אני משהה כל פעם קצת יותר על האוזן ותמיד ממשיך להזיז לפני! שהסוסה מספיקה לרצות להזיז לי את היד. הסוסה לא צריכה להבין שאתה מכוון עכשיו על האוזן אלא הכל נעשה בדרך אגב. אני מזמין אותך ל"יום המאלפים" שייערך ב 23/4/12 בחוות חניאל ושם אוכל להדגים לך ולאחרים איך מתמודדים עם זה. בהצלחה

שאלה:אמיר שלום יש סוס מסוג טובריט וקטוור שאני יוצא איתו לבד לרכיבה בשטח לפעמים הוא עושה פניות חדות ולפעמים שאני יוצא עם עוד סוסים תמיד רוצה להיות ראשון ופעמים זה קצת מפחיד תודה יגאל ממושב תלמים .

תשובה:

יגאל שלום. מה שאתה מתאר אלו הם סימפטומים של חוסר באילוף בסיסי. אתה צריך צריך ללמד את הסוס לרוץ בקאנטר (לופ איטי) במושכות רפויות רצוי במגרש ואחרי לפחות 20 דק' של ריצה במעגלים, לעבור איתו לניהוג שלך תוך כדי ריצה במגרש, שמיניות, מעגלים קטנים בכל פינה של המגרש וכו', בכל פעם שאתה מרגיש שהסוס רוצה לפנות לכיוון מסויים - תפנה אותו לכיוון השני , עם הזמן הסוס יפנים שלא כדאי לו להיות עצמאי ולא קשוב (כנראה שאחרי שהסוס היה פונה בחדות היית עוצר להרגע - מבחינת הסוס המנוחה והעצירה זה פרס כך שאנחנו מעודדים משהו פסול.

לגבי  זה שהוא רוצה להיות ראשון (הרוב רוצים כי האריות טורפים את האחרונים) נסה לצאת עם עוד סוס אחד ותתחלפו כל הזמן בהובלה אפילו תוך כדי טרוט, אחרי שהוא רגוע עם אחד נסה עם שניים ויותר, זכור לו את ההתקדמות ולא את הכשלונות, אם תהיה עקבי זה יעבוד - בהצלחה!שאלה:שלום אמיר, יש לי בעיה עם סייחה, בערך בגיל ה 3 כל פעם שאני מנסה לעבוד איתה על לונג היא עולה על שתיים ורצה לכיווני אם אפשר לקבל טיפ או שניים אשמח תודה מתנאל ממושב גילת

תשובה:
מתנאל שלום
צריך להכניס אותה לראונדפן
ובאסרטיביות להריץ אותה
שלא יהיו לה מחשבות שהיא יכולה להתנגד
או לשלוט במצב
היא למדה שכשהיא רצה לכיוונך אתה נבהל והיא נחה..
עדיף שבעל מקצוע יעזור לפחות בהתחלה
בעצם צריך לחזור לאילוף הבסיסי
בהצלחה 
אמירשאלה:שלום, יש לי סייחה ערביה טהורת גזע, קניתי אותה ממש עכשיו הסייחה צריכה אילוף מהבסיס מפני שלא עבדו איתה מעולם הבעיות העיקריות שמפריעות לי להתחיל את האימונים הן שהסייחה בועטת כשנוגעים ברגליה האחוריות ובעיה נוספת היא שהיא לא מוכנה שיגעו לה באוזניים מה שיוצר בעיה לשים לה ראשיה/מתג.. מה עלי לעשות ואילו טיפים יש להתחלת אילוף הסייחה?

תשובה:

אכן הסוסה צריכה אילוף בסיסי שייעשה ע"י בעל מקצוע

לגבי הרגלים קודם מנסים להרגיל אותה לחבל שנוגע ברגל אח"כ לחבל שמלטף אותה

ובמקרה של בעיטה הבעיטה בחבל ולא בי, אחרי כל בעיטה הייתי מזיז אותה באסרטיביות כך שהיא תבין שהיא מענישה את עצמה

כשהיא נותנת רגל ישר תרפה ותן לה לנוח כך תלמד אותה שכדאי לה לתת ולעמוד בשקט. בהצלחה!