אודות אמיר שלו ABOUT AMIR SHALEV

אמיר שלו - רקע ונסיון

רוכב על סוסים למעלה מ - 35 שנה, נשוי + 7 גר במושב גמזו. ההתחלה היתה באורווה בפנימיית הדסים שם כנער הייתי אחראי על האורווה שמנתה בזמנים הטובים כ - 12 סוסים. הרכיבה היתה אז על אוכפי אינגליש והשתתפנו במרוצי סוסים שהיו במעין חרוד, קיבוץ יקום, וסוסיאדות בעפולה.

בהמשך רכבתי על סוסי מירוץ מסוג טורוברד הראשונים שהגיעו לישראל (עבור יאיר אמסטרדמר מהוד השרון). לפני הצבא התודעתי לסוסי הקווטר הורס  שהגיעו לישראל כשעבדתי אצל יונתן בן סירא בכפר שמריהו. אחרי הצבא ועוד מספר שנים בעבודה במשרד פרסום בת"א מימשתי את חלום הסוסים כשעברנו למשק במושב עדנים שם בניתי אורווה עם כל מתקני האילוף והרכיבה. רוב הזמן היו לי סוסי קווטר אבל לא רק, בשנת 2006 הבאתי לישראל 3 סוסי מיזורי פוקס טרוטר -  זכר (המיזורי השחור) ועוד 2 סוסות ומאז יצא לי להביא עוד מס' סוסים לעצמי ולאחרים מהגזע הנפלא הזה.

 

Horsemanship

לעולם ההורסמנשיפ התוודעתי לראשונה בשנת 2000 כשהשתתפתי בקורס מורים לרכיבה של אורי פלג בוינגייט וכן במס' קליניקות שהועברו ע"י ארט גייטון שביקר מס' פעמים בישראל. רק אז התחלתי להבין שאני לא מבין כלום ונהייתי צמא להעמיק את היידע ולדעת להבין את החיה הנפלאה הזאת, מאז כמעט בכל שנה אני מקפיד לטוס לארה"ב ולהשתתף בקליניקות של טובי הקליניקאים הקיימים. שמות כמו ג'ון ליינס, מונטי רוברטס, פט פרלי, דניס רייס, כריס קוקס, ריי הנט, טום דורנס, בריאן ניוברט ועוד, וכמובן קלינטון אנדרסון .גם בארץ למדתי מהרבה אנשי סוסים מצויינים כמו שלומיק רזיאל - הורסמנשיפ רופינג ואילוף, שי קנטי - ריינינג וקאוהורס, רפי אונגר וניר שמחון - ריינינג, פיני אביטל ושריג ברוש - קאטינג ועוד.. בין השנים 2004 -2009 השתתפתי בתחרויות ריינינג וקאו הורס כשבשנת 2006 הייתי אלוף ישראל עם  הסוס "קטליסט צ'קס" במקצה נונפרו קאוהורס.

 

טיולים

הטיולים בארץ עם הסוסים הם אהבת חיי למעט אישתי וילדיי, הלכתי עם סוסיי מאות אלפי קילומטרים בטיולים גדולים, קטנים, בטיולי משא (עם סוסי משא), בלילות ירח, בהעברות בקר כולל חוות הבקר שהייתי שותף בה במשך 5 שנים בנחל עמוד.יש לנו ארץ נפלאה לטיולים  מכל הבחינות - מזג אויר, נגישות וכו' ועדיין יש אנשים טובים שמגלים לי מסלולים חדשים..

 

קליניקות

אם את מה שלמדתי וממשיך ללמוד בכל יום אשאיר לעצמי - זה יהיה כמו לבשל ולאכול לבד, וכידוע מי שאוכל לבד... כבר כמה שנים שאני מעביר חוגי רכיבה בכל מיני מסגרות, וכן קליניקות שמתמקדות בכל פעם בנושאים שונים.בשנה הקרובה אגדיל את תדירות הקליניקות בעיקר משום שאני מקבל פידבקים מחזקים, וכל אחד לא חשוב מה רמת הרכיבה שלו יכול לקחת משהו שישפר את הקשר וההבנה עם הסוס שלו, אולי גם עם עצמו (אני מאמין שבסוף העבודה היא על עצמנו) פעמיים שלוש בשנה יש גם קליניקות מרוכזות של 4 ימים שבהן יורדים לפרטים הקטנים וכ"א מקבל כלים שמגדירים מחדש את המושג שותפות בן אדם - סוס.ניתן להזמין קליניקות אצלכם בבית או בחווה שאתם מחזיקים את סוסיכם בטל. 054-3199950.